Tak! Jest termin następnego AmiParty! Najbliższa 29. edycja naszej imprezy odbędzie się w dniach 26-28 maja 2023 i będzie wyjątkowa. Możemy w końcu oficjalnie uchylić rąbka tajemnicy.

Mamy też nieco gorszą wiadomość – z racji rosnących cen ogrzewania, wody, wywozu nieczystości jak i ogólnej inflacji, jesteśmy zmuszeni podnieść cenę wejściówki, od teraz to będzie 100 zł.

Tym razem powracają konkursy scenowe, jednak w nieco innej formie, niż wszyscy się spodziewają. Nazwa zobowiązuje, zatem i konkursy będą zobowiązane – redukujemy liczbę konkurencji do 4 – a mianowicie Amiga Demo Compo, Amiga Protracker Compo, Amiga GFX Compo, Wild.

Wielu pewnie zapyta skąd taka zmiana. Właśnie stąd, że udało nam się załatwić mocno amigowe nagrody na konkursy i nie chcemy, by trafiły do ludzi, którzy nawet Amigi nie mają. Zdradzając małe co nieco:

 1. Amiga Demo Compo
  • za zajęcie pierwszego miejsca – Warp 1260 z 060 rev.6 –  procesor ufundował John „Chucky” Hertell, zaś Warpa poskładali dla Was znani i lubiani panowie z CSLab s.c.
  • za zajęcie drugiego miejsca – TF1230/50MHz z CPU i 64 MB Fast – fundatorem nagrody jest Mandi^CT
  • za zajęcie trzeciego miejsca – A1208 – ufundowane przez MarioDJ.
 2. Amiga GFX Compo – przez wiele lat niedoceniane compo pod względem nagród – chcemy coś z tym zrobić i postaramy się w miarę szybko ogłosić co tutaj nam wyskoczy, na chwilę obecną kilka pomysłów jest, ale sztywnych ram brak, jednak mamy już wstępne deklaracje:
  • za zajęcie pierwszego miejsca – klawiatura mechaniczna KA59 w układzie EN-US kolor oryginał przełączniki brązowe – fundatorem tego cuda jest kolega Grzegorz 'Krashan’ Kraszewski z RastPort
  • za zajęcie trzeciego miejsca – joystick ArcadeR przezroczysty zielony z czarnym wykończeniem – fundatorem nagrody jest Djordje Mitic
 3. Amiga Protracker Compo – nagrody związane z muzyką i Amigą, a zresztą czytajcie sami:
  • za zajęcie pierwszego miejsca – karta dźwiękowa Prelude ZII Replica v1.1 z modułem MPEGIT przeznaczona do komputerów ze slotami Zorro – ufundowana przez SuperBonia
  • za zajęcie drugiego miejsca – winylowa płyta długogrająca Odyssey (Original Amiga Demoscene Soundtrack) by Greg – ufundowana przez Mandi^CT
  • za zajęcie trzeciego miejsca – IMPBox – ufundowany przez MariuszaK
 4. Wild – jak zawsze możecie liczyć na naszą kreatywność 🙂

Z racji chociażby samych nagród w Amiga Demo Compo – postanowiliśmy wrócić mocno do korzeni (nazwa też nas co nieco zobowiązuje) – zatem produkcja ma się uruchamiać na komputerze Amiga z procesorem 68000-68060 – wszelkie inne platformy, w tym emulowane procesory w stylu Vampire czy Emu68k nie biorą udziału w zabawie, podobnie w Amiga Protracker Compo – formatem bazowym jest znany i lubiany .mod działający pod ProTrackerem 2.3d na Amidze, jeśli pojawiają się błędy pod ProTrackerem 2.3d to tylko i wyłącznie autor utworu za to odpowiada. Amiga GFX Compo – co byśmy nie robili – zawsze ktoś będzie próbował tutaj co nieco oszukiwać, jednak prosimy o dostarczenie prac razem z kilkoma etapami potwierdzającymi ich powstawanie. Wszystko co nie pasuje do tych trzech kategorii będzie przypisane do kategori Wild bez wyjątku, czy to cudowne demo na Atari, czy wspaniała animacja na C64, czy prześwietny moduł w MilkyTracker/VortexTracker/czymkolwiek – na tym party tam będzie ich miejsce. Jeszcze jedno ograniczenie będzie – 1 autor – 1 praca w danej kategorii – nie chcemy powtórzyć Agenda Compo z RW czy innych party, gdzie 1 płodny człowiek wystawiał 8 pchełek, zamiast zrobić jedną produkcję – nieco dłuższą, wymagającą nieco więcej pracy, ale za to spójną i wartą obejrzenia/przesłuchania/zobaczenia/niepotrzebne skreślić.

Konkurencji planujemy znacznie mniej niż zawsze, jednak mamy nadzieję, że przewidziane nagrody zrekompensują tę drobną niedogodność, zachęcamy do przygotowywania prac, czasu jeszcze trochę jest, a jest o co walczyć, zatem zachęcamy wszystkich do wspólnej rywalizacji :-).